Technology Technology

Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

14.01.2024, 08:10 0 komentarzy
Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Warto mieć świadomość tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują też w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Z racji tego każdy z nas powinien w wystarczający sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale również nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się dokonywać możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu problemach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco także można je wykonywać. Należy prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub siedząc przed telewizorem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz