Technology Technology

Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

12.01.2024, 14:30 0 komentarzy
Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują też w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy z nas powinien przypilnować to, aby nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w pęcherzu oraz określonych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się uzyskiwać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego rodzaju trudnościach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo wskazane jest zwrócić szczególną uwagę na poszczególne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Powinno się wprowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz