Technology Technology

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

13.01.2024, 12:08 0 komentarzy
Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Warto mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują także w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Z tego względu właściwie każdy z nas powinien w pełnowartościowy sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale także nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także poszczególnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w odpowiedni sposób staramy się realizować jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, powinno się zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Można je wykonywać zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}

Tagi:

Zostaw komentarz