Technology

Barca wygrywa z Realem i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

09.08.2023, 12:46 0 komentarzy

Fantastyczny mecz Barcelony - klęska Realu Madryt wynikiem 1:3!

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy forma zorganizowania spotkania o Superpuchar Hiszpanii troszkę się zmieniła. Swego rodzaju zawód mogą odczuwać futbolowi wielbiciele z Hiszpanii, ponieważ pojedynki o Superpuchar Hiszpanii zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. Na ten moment w rozgrywkach o ten puchar bój toczą 4 kluby, a triumfatorzy par 1/2 finału będą ze sobą rywalizować w finałowym spotkaniu. W tym sezonie w finałowym starciu przeciwko sobie stanęły ekipy Realu a także Barcelony. Sympatycy piłki nożnej ze Starego Kontynentu mogli być więc zadowoleni, ponieważ oznaczało to pierwsze Gran Derbi w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. Należy w tym przypadku wziąć pod uwagę fakt, iż w pierwszym składzie ekipy Barcy gra kapitan drużyny narodowej Polski, czyli Robert Lewandowski.

Polski zawodnik miał więc szansę na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcy. Bardzo dużo specjalistów od futbolu zaznaczało przed tym starciem, zdecydowanym faworytem do wygranej jest Real Madryt. Aktualny mistrz hiszpańskiej ligi oraz triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów to istna maszyna do wygrywania finałowych meczów, i właśnie dlatego każdy inny rezultat niż ich triumf byłby dużym zaskoczeniem. Znaczącą przewagę od pierwszych minut pojedynku finałowego miała drużyna Dumy Katalonii. Piłkarze fenomenalnie się rozumieli na murawie i bez żadnych problemów przygotowywali następne kontry w pobliżu pola karnego przeciwnika. W finale pierwszy gol strzelony został przez zawodników FC Barcelony, a jej autorem okazał się Gavi, który sfinalizował niesamowite dogranie od Roberta Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan polskiego zespołu, któremu fenomenalnym podaniem odwdzięczył się Gavi. Wynikiem 2:0 dla Dumy Katalonii zakończyła się pierwsza odsłona, a piłkarze Realu z Madrytu wyglądali kiepsko na tle przeciwnika. W drugiej części wygląd gry nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barca zdobyła trzecią bramkę. Real Madryt strzelił jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a strzelcem był Benzema. W końcowym rozrachunku mecz skończył się rezultatem trzy do jednego dla Barcy, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.