Technology

Fantastyczne spotkanie Dumy Katalonii - przegrana Los Blancos wynikiem 1:3!

09.08.2023, 10:33 0 komentarzy

Fenomenalne spotkanie Barcy i porażka Realu wynikiem jeden do trzech!

W ostatnich sezonach forma rozgrywania starcia o Superpuchar Hiszpanii trochę się zmieniła i trudno temu zaprzeczyć. Pewnego rodzaju zawód odczuwać mogą wielbiciele futbolu z Hiszpanii, gdyż starcia o to trofeum przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W tym momencie w rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii walczą cztery kluby, a zwycięzcy półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w finałowym starciu. W tym sezonie w finałowym starciu przeciw sobie stanęły zespoły FC Barcelony i Realu. Futbolowi fani ze świata mogli być więc uradowani, gdyż to oznaczało pierwsze Gran Derbi w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. Trzeba również podkreślić fakt, iż w pierwszym zespole drużyny Barcy gra kapitan kadry narodowej Polski, czyli Robert Lewandowski.

Tak więc polski gracz stanął przed szansą na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcy. Sporo dziennikarskich ekspertów przed tym pojedynkiem podkreślało, iż głównym faworytem do wygranej jest Real. Obecny mistrz rozgrywek hiszpańskich oraz triumfator zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałowych pojedynków, dlatego też każdy inny rezultat niż ich zwycięstwo byłby wielkim zaskoczeniem. Od samego początku spotkania finałowego zdecydowaną przewagę miała drużyna Barcy. Gracze świetnie rozumieli się na murawie i bez większego kłopotu konstruowali następne ataki w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pierwsza bramka w pojedynku finałowym została strzelona przez zawodników Barcelony, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykończył fenomenalne podanie od Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki trafił kapitan kadry Polski, któremu fantastycznym zgraniem popisał się Gavi. Pierwsza odsłona skończyła się rezultatem dwa do zera dla Barcy, a gracze Realu z Madrytu wyglądali kiepsko na tle rywala. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed końcem FC Barcelona strzeliła trzeciego gola. Real zdobył jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej zdobywcą był Benzema. Ostatecznie starcie skończyło się wynikiem 3:1 dla Barcy, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.