Technology

Kadra narodowa Ekwadoru pokonuje narodowy zespół Kataru w meczu otwarcia mundialu!

11.08.2023, 14:50 0 komentarzy

W meczu otwarcia światowego czempionatu Narodowa reprezentacja Kataru przegrała z reprezentacją narodową Ekwadoru w meczu otwarcia światowych mistrzostw rezultatem 0 do 2!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która ma miejsce co 4 lata. wielbiciele piłki nożnej z całego świata czekają z niecierpliwością na pierwsze spotkanie turnieju i to nie ulega wątpliwości. W taki sam sposób było przy okazji światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała doskonale poprzedzała pierwszy pojedynek. Jednak później przyszła pora na piłkę nożną i piłkarscy fani zgromadzeni na trybunach a także przez odbiornikami oczekiwali świetnego meczu. Piłkarze drużyny narodowej Ekwadoru bardzo szybko strzelili bramkę i już od początkowych minut emocji nie zabrakło. Valencia trafił do bramki już po 3 minutach i mogło się wydawać, iż kadra Kataru będzie miała naprawdę ciężko w tym spotkaniu. Arbiter tego meczu postanowił jednak przeanalizować systemem VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w chwili dogrania napastnik znalazł się na spalonym. W tym przypadku organizatorzy tych mistrzostw mieli więc mnóstwo szczęścia.

Mimo cofnięcia pierwszego trafienia drużyna Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować. Gracze zespołu Ekwadoru nieustannie kontrolowali przebieg tego pojedynku, cały czas przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Parę minut później gracz drużyny Ekwadoru odnalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem narodowego zespołu Kataru i został sfaulowany. Główny arbiter nie zastanawiał się ani chwili i zarządził rzut karny, a bramkarzowi dał żółtą kartkę. Rzut karny na gola zamienił kapitan kadry narodowej Ekwadoru Emmer Valencia. Wobec przeciwników drużyna Kataru wyglądała naprawdę słabo. Golkiper kadry Ekwadoru przez większą część spotkania był bezrobotny, ponieważ po stronie Katarczyków nie było widać pomysłu na ten mecz. Bramka numer dwa dla drużyny narodowej Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I części, a strzelcem kolejny raz był Valencia. Podczas I połowy tego pojedynku nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. W trakcie drugiej odsłony oba zespoły zdecydowanie obniżyły tempo i na murawie działo się mało. Ten pojedynek ostatecznie zakończył się rezultatem 2:0 dla Ekwadoru, która świetnie zaczęła mundial. Natomiast drużyna Kataru jest obecnie w trudnym położeniu i może mieć trudności z awansem do fazy pucharowej.